5.BÖLGE BİRLİĞİ VE DÜZCE ESNAF KREDİ KEFALET KOOPERATİFİ BAŞKANI ERTAN TAŞLI’DAN 17 AĞUSTOS 1999 DEPREMİ İLE İLGİLİ MESAJ :

                17 Ağustos 1999 tarihinde meydana gelen, binlerce vatandaşımızın yaşamını yitirmesine ve on binlerce vatandaşımızın da yaralanmasına  yol açan Büyük Marmara Depremi; milletimizin yaşadığı en acı felaketlerden biri olarak tarihte yerini almıştır.

               Ülkemiz dünyanın en aktif deprem kuşaklarından birinin üzerinde bulunmaktadır. Geçmişte yaşanan depremlerin günümüzde ve gelecekte de yaşanılması kaçınılmazdır. Şu bir gerçek ki, bulunduğumuz coğrafyanın gereği olarak deprem gerçeği ile yaşamak zorundayız. Depremle yaşamasını öğrenmek, yaşadığımız alandaki binaları depreme dayanıklı hale getirmek ve yaşadığımız yüzyılın bilimsel verileri ışığında sahip olduğumuz bilgi ve birikim ve teknolojiyi kullanarak tedbirlerimizi almamız, kurumlarımızla ve vatandaşlarımızla bir bütünlük içerisinde her zaman hazırlıklı olmalıyız

              Bu vesile ile   17 AĞUSTOS 1999 Depreminin  Yıl dönümünde ,     böyle  bir  acının  ilimizde ve ülkemizde bir daha yaşanmamasını temenni ediyor; depremde, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabırlar diliyorum.” dedi.

TARİH: 16.08.2023 17:06:00
KAYNAK: DESKKOP - Düzce Esnaf ve Sanarlar Kredi Kefalet Kooperatifi - www.deskkop.org.tr